• Sportowe sukcesy

14.05.2024

Jesteśmy niesamowicie dumni, że uczeń naszej szkoły Kacper Sajewicz, wraz z czeską drużyną FbK Horní Suchá zajął pierwsze miejsce na Międzynarodowym Turnieju  Kalmarsund Floorball Cup w Szwecji!

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!

Zdjęcia: FbK Horní Suchá; tekst: Artur Sajewicz

• Dzień Patrona Szkoły

13.05.2024

9 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Podczas uroczystości obecny był tyski radny-Mikołaj Figlarski, który w  bardzo przystępny sposób opowiedział naszym uczniom o wykorzystaniu funduszy europejskich w naszym mieście.

Tekst: Aleksandra Jasek; zdjęcia: Paulina Majdiuk

• GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

13.05.2024

W dniu 10 maja w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Lauretów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2023/24.
              W gali wzięła udział uczenica naszej szkoły Viktoriia Kyrylova z kl. 8b laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z J. Rosyjskiego .
              Podczas uroczystości laureaci otrzymali dyplomy, dokumenty potwierdzające uzyskanie tytułu laureata, a także nagrody rzeczowe. Na zakończenie gali wszyscy uczestnicy: laureaci, dyrektorzy lub przybyli na uroczystość
              nauczyciele z nagrodzonych szkół obejrzeli pokaz grup tanecznych z Pałacu Młodzieży.

Tekst i zdjęcia: Anna Glaesel

• Wycieczka do ZOO

09.05.2024

Dziękujemy za nagrodę "Z Klasą na Zimowym". Klasa 2b wygrała wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznaliśmy się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Dowiedzieliśmy się jakie funkcje pełnią ogrody zoologiczne jako placówki edukacyjne oraz ekologiczne w zakresie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Daniel

• Święta majowe

30.04.2024

Z okazji świąt majowych dzieci na świetlicy malowały flagi Polski, zrobiły gazetkę ścienną oraz wysłuchały słuchowiska.

Tekst: Anna Pacyga

Zdjęcia: Rafał Mikołajczak

• Sukces naszych uczennic

28.04.2024

Z radością informujemy, że Julia i Alicja, uczennice klasy 7b, zdobyły II miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich „Puść mnie, matko, do powstania” zorganizowanym przez SP37 w Tychach. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Monika Rosińska

• Muzeum Auschwitz - Birkenau

17.04.2024

Klasy ósme wzięły udział w niecodziennej lekcji historii. Zwiedzali miejsce pamięci zbrodni hitlerowskiej - obóz koncentracyjny Auschwitz. Młodzież poznała warunki pobytu więźniów w obozie oraz nieludzkie metody eksterminacji ludności różnych narodowości.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Waśniowska

• Eskulapiada

17.04.2024

Uczniowie naszej szkoły znów stanęli na podium Eskulapiady Miejskiej w Tychach. Drużyna w składzie: Aleksandra Twarowska, Martyna Młyńczyk i Daniel Janik zdobyła puchar i brązowe medale.

Gratulujemy !!!

Zdjęcia i tekst: Joanna Bugla

• Wizyta w Muzeum Miejskim w Tychach

13.04.2024

Uczniowie klasy 3a odwiedzili Muzeum Miejskie w Tychach i wzięli udział w warsztatach "Mozaika - piękno całości z różności". Trzecioklasiści poznali historię tej nieoczywistej techniki malarskiej oraz odkryli miejsca, w których można było podziwiać mozaiki w przestrzeni miasta Tychy, niektóre z nich zachowały się do dziś. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat architektury miasta, a następnie stworzyli własne mozaiki z papieru i innych elementów plastycznych. Na koniec zwiedzili ekspozycję stałą Muzeum Miejskiego wspólnie stwierdzając, że warto poznawać historię, architekturę i sztukę swojego miasta.

Tekst i zdjęcia: Ewa Celińska

• Miesiąc przedsiębiorczości

07.04.2024

W naszej szkole miesiąc marzec został ogłoszony "Miesiącem Przedsiębiorczości". W tym roku w akcji brały udział klasy 6 i 7, których zadaniem było zareklamować i sprzedać swój produkt. Po zaciętej rywalizacji tytuł Najbardziej Przedsiębiorczej Klasy otrzymała kl. 7b.Pieniądze zebrane z akcji, klasy mogą przeznaczyć na własny cel.Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do rywalizacji w przyszłym roku:)

Tekst, zdjęcia: Julia Miterska

• Gość w klasie 2b

03.04.2024

03.04.2024 klasę 2b odwiedziła Radna Miasta Tychy Pani Karolina Chemicz - Pałys. Pani Karolina jest przyrodnikiem. Podczas lekcji opowiedziała nam o występujących blisko naszej szkoły ptakach oraz ciekawostki z nimi związane. Dowiedzieliśmy się dlaczego ptaki są pożyteczne i w jaki sposób możemy im pomagać. W prezencie otrzymaliśmy od Pani Karoliny karmnik dla ptaków, który już czeka na ptaki przed naszą szkołą. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody :)

Tekst, zdjęcia: Elżbieta Daniel

• "Teatr to miejsce jest magiczne”

28.03.2024

Magiczna aura zawitała dzisiaj do naszej szkoły. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie z klasy 1b z innowacją teatralną przygotowali dla kolegów i koleżanek prezentację artystyczną, podczas której pięknie wyrecytowali wiersz pt. „Teatr” J. Koczanowskiej i podzielili się swoją wiedzą na temat ciekawostek związanych ze sławnymi postaciami polskiej sceny teatralnej i filmowej. Na koniec zaprosili wszystkich do obejrzenia wystawy prac plastycznych związanych z teatrem.

Tekst i zdjęcia: Alicja Piwowarczyk, Aleksandra Jasek

• Szkoła Podstawowa Nr 36 im Narodów Zjednoczonej Europy