Zajęcia świetlicowe: Nasze prace na 11 listopada.
Za nami piąta edycja akcji „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. W ramach przedsięwzięcia młodzież odwiedzała miejsca pamięci, porządkowała groby, paliła znicze i wspominała osoby ważne dla lokalnej wspólnoty.
Podpisane prace należy oddać p.A.Panczek
Zapraszamy do udziału!
W ostatnim czasie uczniowie klas ósmych, w ramach innowacji pedagogicznej pracowali nad budowaniem obwodów elektrycznych. Podczas zajęć oprócz ćwiczenia umiejetności montażu na odstawie schematów elektrycznych uczniowie mieli okazję poznać funkcjonalnośc mierników elektrycznych i za ich pomocą mierzyć napięcia i natężenia prądu stałego.
#LaboratoriaPszyszlosci
Najpierw zrobiliśmy jesienne drzewko bonsaj, później złożyliśmy, pomalowaliśmy i polakierowaliśmy samolot. Przecież każdy marzy o lataniu. Kolejnym projektem była Halloweenowa dynia.
Balon, ulotki, klej , masa papierowa, farby , lakiery poszły w ruch. Efekt-WOW!- w pakiecie. Przy okazji wykorzystany został talerz z papierowej wikliny. Nic się nie marnuje.
Ponieważ została nam otwarta masa papierowa, przygotowana została też prawdziwa diorama. Widok chińskiej dżonki płynącej przez góry i lasy pozwala na „odpłynięcie” myślami w marzenia o dalekich podróżach i przygodach. Reszta materiałów pozwoliła na zbudowanie grzybka ze ślimakiem, „rosnącego” na pokrywce od słoika. Mimo szybciej zapadającego zmroku i aury, która czasami nie jest najlepsza Świetlica pracuje pełną parą , a uczniowie poznają różne techniki plastyczne i modelarskie, których może nie potrafią jeszcze nazwać, ale może za kilka lat zaowocują one jakimś ciekawym hobby.
We wtorek obchodziliśmy Dzień Postaci Filmowych, Bajkowych i Literackich. Poniżej fotorelacja z wydarzenia :)
Etap programowanie: czujnik kolorów. Uczniowie klasy 2a na zajęciach z innowacji robotyczne, testowali czujnik kolorów. Weryfikowali kiedy czujnik działa, jak zachowuje się czujnik kiedy widzi kolor, którego nie zna. Sprawdzali z jakiej odległości będzie odczytywał kolory. Te działania, stały się niezbędne do praktycznego wykorzystania czujnika. Powstał szlaban dla pojazdów, nasz działał na sygnał czerwony, czyli udrażniał przejazd dla pojazdów uprzywilejowanych. Przy tej okazji powtórzyliśmy jakie pojazdy są nazywane uprzywilejowanymi. Jeden czujnik, wiele aktywności i tak to powinno działać ! Brawo młodzi inżynierowie. #LaboratoriumPrzyszłości #LegoSpike #innowacja #SP36Tychy
Naukę trzeba zacząć od zabawy! Klasa 2a zanim przystąpi do etapu programowania, rozpoczęła etap konstruowania. Bo dobry prototyp to świetny wstęp do bycia inżynierem. Uczniowie użyli swojej największej mocy, jaką jest wyobraźnia. Powstały projekty, w których dostrzec można stabilność konstrukcji, dobór kolorystyczny, kreatywność, niepowtarzalność, zaskoczenie i wiele zabawy!
#LaboratoriumPrzyszłości #LegoSpike #innowacja #SP36Tychy
Między 27 a 30 października 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy byli związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie uporządkowali i odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, odwiedzili miejsca pamięci i zgłębili ich historię, zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej – dali dowód, że szkoła pamięta.
Klasa 5b udała się wraz z wychowawcą do SDK "Tęcza" na wystawę malarstwa p. Żanety Wójcik pt. "Magiczne połączenie różnic". Uczniowie chętnie podziwiali obrazy autorstwa naszej nauczycielki plastyki.
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 5a, 5b oraz 3a wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od zabawy w Interaktywnym Muzeum Gier Wideo. Uczniowie mogli przenieść się w czasie i spróbować swoich sił na automatach oraz różnego rodzaju symulatorach z lat 90-tych. Następnie przeszliśmy od Barbakanu przez Bramę Floriańską w kierunku kościoła Mariackiego. W międzyczasie nasz przewodnik p. Marek opowiadał nam ciekawe legendy związane z Krakowem. W Sukiennicach był czas na zakup pamiątek. Odwiedziliśmy także Muzeum Narodowe, gdzie mieści się jedna z największych w Polsce stałych wystaw XIX- wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Zwiedzanie połączone było z grą muzealną. Uczniowie z zaangażowaniem odszukiwali obrazy rozmieszczone w czterech salach. Wycieczkę zakończyliśmy pod Wawelem, gdzie udało nam się zobaczyć ziejącego Smoka Wawelskiego.
Szkoła pamięta - uczniowie klasy 2a i 2b zapalili znicze na pobliskim cmentarzu
Szczegóły konkursu wraz z regulaminem zostały wysłane do wszystkich rodziców za pośrednictwem Mobidziennika.
16 Tyskie Dni Literatury, klasa 4c spędziła na spotkaniu autorskim z panią Małgorzata Berwid, autorką książki „Wojenne Lalki Marysi„. Pojawiło się dużo emocji, wzruszeń i przemyśleń. Wyszliśmy z przekonaniem, że mamy cudowną moc wyobraźni, która może przenosić przysłowiowe „góry”. Książka z dedykacją dla klasy, stanie się naszym łącznikiem między ludźmi, będzie przekazywana między naszymi uczniami, będziemy o nią dbać, będziemy odpowiedzialni za coś i za kogoś, do kogo trafi w kolejności. Wyrazimy również w niej nasze emocje po przeczytaniu. Będzie namacalnym dowodem na relacje między nami! Dziękujemy za spotkanie!
W naszej szkole przy współpracy z Urzędem Miasta Tychy, został powołany Szkolny Zespół Antysmogowy.🌏❤️ Uczniowie klasy 4b będą zapoznawać się z zasadami ochrony środowiska, a następnie będą dzielić się tą wiedzą z innymi uczniami szkoły 🍀🌏❤️Do dzieła!
Powered by aSc EduPage